Tekil mesaj gösterimi
Alt 12 Mart 2023, 14:20   #5
Kaybetmek Mevsimleşti içim de
Piruze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Ramazan Ayına Olan Saygı

Alıntı:
Zeze kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster
Kesinlikle katılıyorum sana. Zaten zihnimiz öyle bir şekilde yaratılmış ki, düşünsene insanın hep acıya takılı kaldığını... O zaman herkes akıl sağlığını yitirirdi.
Elbette büyük bir acı, hepimiz üzüldük (kötüler fırsata çevirdi) ama bir yerden sonra da insan o anda yaşadıkça çıldıracak gibi oluyor. Hayat devam etmek zorunda. Bunu bazı insanlar çarpıtmaya çalışıyor. Herkesin bir yası tutma şekli farklıdır. O da insan beyninin bedenini koruma mekanizması.
Misal kimi insanların acı eşiği düşüktür, küçücük bir parmak kesiğine tahammül edemez, kimisi görmez bile onu.
Bu da böyle bir şey aslında.
Ben mesela üzüntümü yaşıyorum 2 gün sürüyor bu ağlıyorum moralim bozuk takiliyorum sonra normale dönüyorum çoğuna göre yanlış bu ama katildigim bir seminerde kadın bile bunu önerdi o zaman dedim doğru yapıyor musun o acıyı yaşamak lazım erteleyince eline bir şey geçmiyor sonra normale dönüyorsun
Deprem konusu daha baska ama o acıyı derinden hissettim ama işte sonra bir yerden sonra olmuyor ya ömür boyu üzüntü duyarak ta yaşayamam ki

Aşamadıgım Her Şey Koca Bir Dağ Olmuş İçimde
...
  Alıntı