Tekil mesaj gösterimi
Alt 20 Temmuz 2022, 14:19   #3
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Çay İle İlgili Sözler

• “Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında; çay var içersen, ben var seversen, yol var gidersen” (Aşık Veysel)

• ”İki çay söylemiştik biri açık; keşke yalnızca bunun için sevseydim seni” (Cemal Süreya)

• ‘’Basit yaşayacaksın basit, sanki bir gün yaşamın sona erecekmiş gibi basit; çay, simit ve peynirle… ‘’ (Nazım Hikmet Ran)

• “Çay bardağında bırakılan dudak payı kadar bile uzak kalamam gözlerine.” (Sunay Akın)

• ‘’Bir gün çay içelim seninle; çaylar benden, manzara senden olsun…’’ (Orhan Kemal)

• ‘’Çaycı getir ilaç kokulu çaydan, dakika düşelim senelik paydan…’’ (Necip Fazıl Kısakürek)

• “Çay içmeye gidenler vardı akşamüstü, parklara gidenler de. Duruma uymak kısaltıyordu günlerini eksilmeyen bir hüzünle…” (Turgut Uyar)

• “Her gülümseyişinde tüm ülkeye çay ısmarlayayım; seninleyken bir yudum çay, zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana” (Murat Menteş)

• “Adın üç kere geçti saçma sapan bir filmde, yalnız olsam çok ağlardım ama annem bakıyordu. Otoban dolusu gürültüyü sıkıştırıp beynime, anne dedim, hadi çay koy da içelim..” (Ali Lidar)

• ‘’Bir çay bardağını başka başka tutan ellerin becerikliliği mi? Görülmediği gibi ama var mıydı sanki görülmek isteyen var mıydı bir şeyler bekleyen yüreğimin eskittiklerinden…‘’ (Edip Cansever)
  Alıntı