Tekil mesaj gösterimi
Alt 20 Temmuz 2022, 14:27   #1
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Kahve İle İlgili Sözler

Kahve İle İlgili Sözler

• “AIdanma kahvenin kara rengine benzemez hiç gecenin zifirine. Bu yüzden mutIuIuk çöker yüreğine dost, dosta ikram ettiğinde.” (Necdet CemaI Ocak)

• “Kendimi öIdürmeIi mi yoksa bir bardak kahve mi içmeIiyim?” (AIbert Camus)

• Kahvenin kahve oIabiImesi için, aşk gibi değiI, öIüm gibi acı oIması gerekir. (Arap SöyIemi)

• “Kahvede midir dostluk yoksa yüreklerde mi? İçilirken edilen koyu telveli sohbetlerde mi? Bir fincan kahvenin değil kırk yıl hatırı mı? Yürekten seven ölümsüz dostluklarda mı?” (Gülay Sıkılmaz Erçin)

• “Kahve aşk gibidir, her ne kadar sabır ve özen gösterirsen tadı o kadar güzel olur.” (Elif Şafak)

• “Beni cinnetten çıkaran bir şey varsa, o da kahve hazır denildiğinde kahvenin hazır olmamasıdır.” (J. D. Salinger)

• “Gel desem, bu akşam, bir kahve ısmarlayayım sana. Bir fincan kahve: Cezvesinde kaynamış hatıralar, köpüklerinde sevgi parlayan, fincanında dostluk ile telve, bir yorgunluk kahvesi. En iyisi ben sana bir şiir ısmarlayayım. Yanında da bir fincan acı kahve.” (Hasan Gezer)

• “Bana göre dünyanın en güzel icatlarından bir tanesi; taze kahve kokusudur.” (Hugh Jackman)

• “Gözlerinin kahvesinden koy ömrüme, kırk yılın hatırına sen kalayım.” (Cemal Süreya)

• “Dünyanın en güzel üç kokusundan biri, kesinlikle taze pişmiş kahve kokusudur.” (Buket Uzuner)

• “Hissiz kalmaktansa kahveyle acı çekmeyi tercih ederim.” (Napolyon Bonapart)

• “Kötü bir kahve bile hiç kahve olmamasından iyidir.” (David Lynch)

• “Hayatımı kahve kaşıklarıyla ölçüyorum.” (T. S. Eliot)

• Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. (Türk Atasözü)

• “Kahve, kendiliğinden bir dildir.” (Jackie Chan)

• Elimden kahvemi, günlüğümü ya da şarap bardağımı alırsanız mahvolurum. Jennifer Aniston

Alıntı