Tekil mesaj gösterimi
Alt 17 Ağustos 2023, 16:51   #8
Charismax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Halil Konakçı Denen Kişinin (!!) Hatay Araptır Söylemi

Alıntı:
rainbow6 kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster

Hatay arap şehri değil. Atatürk'ün toprağımıza kattığından beri TÜRK şehri.

Bu imam tipinin karın ağrısı işte bu. Atatürk'ün bu toprakları arap şehrinden Türk şehrine çevirmesi .
La hacı sen ortalığı karıştırıyorsun bence dsfsdf Hatay türk toprağı ama arap şehri... Sen araştırdın mı emin misin ? Ben adam ne dedisinde değilim.. Dediğin şey sanki fişfiklemek gibi geldi bana dsfsdgs

Ekleme ...

Bir bilgi ...

Hatay, Adana, Mersin gibi illerde yaşayan Arapların büyük bir kısmı Nusayri Alevisidir ama bu illerde Sünni Araplar da yaşamaktadır. Ayrıca Hatay'da bir Hristiyan Arap mahallesi ve Antakya merkezde de birkaç yüz Hristiyan Arap bulunmaktadır.

Bir diğer bilgi..

Hatay'ın çoğunluk nüfusunu Türkler oluşturmaktadır. İskenderun, Antakya, Dörtyol, Yayladağ, Erzin, Belen, Kırıkhan, Hassa ilcelerinde Türkler çoğunluktadır. Türk nüfusunu Yörükler, Türkmenler, Girit Türkleri, Özbekler ve Yerli Türkler oluşturmaktadır. Türkiye'de en kalabalik Arap Alevi nüfusu Hatay'da yaşamaktadır.

Acaba çoğunluktan dolayı öyle diyorlar olabilir mi ?

[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Beni her insan sevebilir.. Her insan çekemez.. Arada' olan farkın mesafeyi ölçümü kıtalar'dır..

Konu Charismax tarafından (17 Ağustos 2023 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı