Tekil mesaj gösterimi
Alt 29 Ağustos 2023, 23:47   #1
JConsult
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Sanal Dilenci

Sanal Dilenci

Teknolojik koşulların geldiği nokta ve dahi artık her şeyin internetten gerçekleşebiliyor olmasından iyice yaygınlaşmış, çeşitli varyasyonları bulunan bir dilencilik müessesesidir. İlk akla gelen şüphesiz ki -genellikle İngilizce dilde- atılan yabancı spam/fake maillerdir.

Ancak bunun bir diğer türü ise şu şekilde vuku bulmuştur. Kadın programlarındaki olayları aratmayacak profilde bir hanım kızımız ortalığa çıkıp av arayışına girer. Kurgusal bir kendini farklı göstermeye çalıştığı profil, acılı hayat hikayesi (kanser oldum, ailemi sildim, sokakta kaldım, ölüyom, geberdim vs.) oluşturulur. Sonrasında ise hedeflenen kişiyi dolandırmaya çalışır. Bunun bir de uzun vadeli plan yapan cinsi vardır. Ne demiştik? Kadın/evlilik programları. Bu cinsler ise çalışarak hayatını kazanmak istemediklerinden kendilerini yamayacak bir kapı arayışındadır. Yine aynı teknikleri uygulayarak; kim olduğu önemli değil, özne fark etmeksizin o kapıyı bulduklarını sandıklarında harekete geçip insanların duygularını sömürmeye ve kendilerini acındırarak bu acımadan kaynaklanan bir sevgi kazanmaya çalışır. Sonuç olarak art niyetli bir eylemdir ve verdiğim diğer örneklerden farkı yoktur.

• When injustice becomes law, resistance becomes duty.
  Alıntı