Tekil mesaj gösterimi
Alt 17 Eylül 2023, 18:28   #4
Charismax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Kadınları Dövmek Kur'an'da Var mı?

Var ... Ama bu kadınları dövmek değil.. Kuran cahiliye döneminde indiği için o zaman'ki halk davranışlarına istinaden..

Ben daha önce demiştim kuranı okuyan bunun eğitimini alan birisiyim ama arapçayı okurken anlamayan birisiyim.. Nisa suresinde bununla ilgili bir ayet var lakin bu koruma alakalıdır.. Onu nasıl tefsir etmişler hangi kafayla bilmem.. O dövmek öyle bir dövmek değildir..

Ben size şöyle bir örnek vericem dini değil bu..

Eskiden kadınların anası babası olmayanların sadece kocası olanların zamanında' kocasının hoşuna gitmeyecek şeyleri yapması kocasının uyarması halinde devam etmesi çığırından çıkması adına .. Kocalarının kadınlarına uyarı niteliğinde bir takım fiziksel temasla izin verilmiş.. Bu biraz yatır falakaya cezasına benzer... Şimdi konuya girsem inan çıkamayız içinden.. Herkes tek islam dinine inanıyorum der ama nedense aynı nokta'da buluşulmaz...
Kadınların ve çocukların yüzüne vurulmaz.. Bazı durumlarda izin verilmiştir.. İzin derken döv anlamında değil bu.. Dinlemiyor mu aynı şeyi mi yapıyor bak şunu yaparsan sana cezası yoktur mantığında..

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Beni her insan sevebilir.. Her insan çekemez.. Arada' olan farkın mesafeyi ölçümü kıtalar'dır..
  Alıntı