Tekil mesaj gösterimi
Alt 23 Eylül 2023, 20:25   #2
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Nankörlük ile İlgili Sözler

Nankörlük, gururun kızıdır. (Cervantes)

Nankörlük şeytana mahsustur. (Elif Şafak)

Nankörlük, sevginin mezarıdır. (La Rochefoucauld)

En büyük körlük, nankörlüktür. (Hacı Bektaş-i Veli)

Kötü insanlar aynı zamanda nankördür de. (Cervantes)

Duvar yapıldıktan sonra duvarcı unutulur. (Çin Atasözü)

Hava biraz soğusun, gölge veren ağacı unutursun! (Japon Atasözü)

Her şey de bir kötülük görmeyi, en çok nankörler öğretir. (P.Syrus)

Sefillere bakmaktansa, nankörlüğe hedef almak evlâdır. (La Bruyére)

Toprak, nankör bir adamdan daha kötü bir şey yetiştirmez. (Ausonius)

İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankörüdür. (Mevlana)

Nankör bir evlâda sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir. (W. Shakespeare)

Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen; fakat hiçbir şeyin kıymetini bilmeyen kimsedir. (Oscar Wilde)

İnsanlara, kendilerini nankörlüğe mecbur edecek kadar büyük hizmetlerde bulunmayınız. (Balzac)

Nankörlük, zayıf insanların işidir, kudretli insanlar içinde asla nankör olana rastlamadım. (Goethe)

İnsanlar kendilerinden daha yüksek olanların nankörlüğünden, söz etmeyi severler. (Samuel Johnson)

İyilik edecek hal ve mevkide olduğumuz müddetçe nankörlüklerle karşılaşmayız. (La Rochefoucauld)

Nankörlük, kusurların en büyüğüdür ve eğer insanlar unutkan olmasalardı, hiçbir nankör olmazdı. (Goethe)

Sadakanı kör dilenciye vermeyi tercih et, seni görmeyeceği için nankörlükten kurtulursun. (Cenap Şahabettin)

En çirkin, en eski ve en çok bilinen nankörlük, çocukların ailelerine karşı gösterdikleri nankörlüktür. (Vauvenargues)

Bizi, talihin değişmesinden daha fazla üzen şey nedir bilir misiniz, insanların korkunç nankörlüğü. (Napoleon Bonaparte)

Öyleyse (yalnızca) Beni anın, Ben de sizi anayım; ve (yalnızca) Bana şükredin ve (sakın) nankörlük etmeyin. (Bakara Suresi, 152)

Nasıl bir at, üzerindeki zengin koşumların farkına varmazsa, insan da içinde yaşadığı nimetlerin öyle farkına varmaz. (W.Shakespeare)

Ant olsun, Biz insana tarafımızdan bir rahmet tattırıp sonra bunu kendisinden çekip-alsak, kuşkusuz o, (artık) umudunu kesmiş bir nankördür. (Hud Suresi, 9. Ayet)

Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür. (İbrahim Suresi, 34. Ayet)

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  Alıntı