Tekil mesaj gösterimi
Alt 23 Eylül 2023, 20:33   #2
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Ateş ile İlgili Sözler

Dürüst bir kadının güzelliği ateşe benzer: Yaklaşmayana hiç bir zararı dokunmaz. (Cervantes)

Ben kimsenin canını yakmadım; onlar benim ateş olduğumu bile bile geldiler. (Yılmaz Güney)

Rüzgar ateş için ne ise, ayrılık aşk için odur; ufak alevi söndürür, büyük alevi ise canlandırır. (Bussy)

Doğru ellerde ateş aydınlanma sağlayabilir.Ama yanlış ellere geçtiğinde, ateş yıkıcı olabilir. (Dan Brown)

Ateşi söndürüp koru bırakmak, engereği öldürüp yavrusunu alıkoymak, akıllıların işi değildir. (Şeyh Sadi)

Dıştaki ateş suyla söner. Şehvet ateşi parladıkça parlar; adamın yüzünün suyunu yerlere döker. (Mevlana)

Gel bakalım ateşle nasıl oynanır göstereyim.. Gör bakalım ateş mi seni yakar, sen mi ateşi? (Şems-i Tebrizi)

Çabucak koca bir ateş yakmak isteyenler, cılız samanları tutuşturmakla işe başlarlar. (William Shakespeare)

Dünyanın lütfetmesi ve yaltaklanması, hoş bir lokmadır, ama az ye. Çünkü ateşten bir lokmadır! (Hz. Adem)

Bir ateşim yanarım, külüm yok, dumanım yok. Sen yoksan mekanım belli değil, zamanım yok. (Ahmet Ümit)

Hasedden kaçının. Çünkü o, ateşin odunu yakıp tükettiği gibi bütün hayırları yer tüketir. (Hz. Muhammed)

Gül dudaklar umarken, dikenler battı yüreğime. Yanışım ateşten miydi, aşktan mı, anlayamadım. (İskender Pala)

Aşk bir ateştir. Ama bunun kalbinize sıcaklık mı vereceği yoksa evinizi mi yakıp yıkacağı bilinmez. (Joan Crawford)

Meyhaneler sakini ol; iç, mihrapları yak, kâbeyi ateşe ver. Fakat ey insan, kendi cinsini incitme! (Halide Edip Adıvar)

Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. Sevip de yanmaktan korkanın masal anlatmaktır bütün işi. (Ömer Hayyam)

Ateş de, aşk ve ölüm gibi. Kimse kimsenin yerine yanmıyor. Ve kimsenin yangını kimsenin yangınına uymuyor. (Nazan Bekiroğlu)

İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar.Herkeste kusur görür,kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan,o da sana öyle bakar. (Mevlana)

İçinde yanan ateşin ağzından çıkıp etrafındakileri yakmaması için yapabildiği tek şey, çenesini sımsıkı kapamaktı. (Kimberley Freeman)

Allah için ateşe atılmak vardır.Lakin ateşe atılmadan önce kendinde İbrahimlik olup olmadığını araştır.Çünkü ateş seni değil,İbrahimleri tanır ve yakmaz. (Mevlana)

Ey beni yakan ateş!Ey ayrılıktan sonra sana olan açlığım! Kum saatinden akacak kıblenin yalnızlığı. Ve onunla dökülecek bütün özlemlerim. (Ahlem Mustağnami)

Bir insanı sevmek evin ortasında ateş yakmaya benzer. Tıpkı bedeninde yüreğini tutuşturmak gibi. Eğer yürekli ise gelir söndürür, şayet yüreksiz ise seni bile içeride unutur. (Serkan Özel)

Kırmızı alev. Kırmızı tehlike. Ateş kırmızı. Su değil yangın kırmızı. Kırmızı, uzun susuzluktan sonra kana kana içilememiş su. Kan:Kırmızı. Aşk: Kırmızı. Gül: Kırmızı. Günah: O, kankırmızı. (Nazan Bekiroğlu)

Aşk başta ateştir. Ateş, kibir ve gücü temsil eder. Ama bu ateşte yandıkça suya,toprağa dönüşürsün. Sabrı, kanaati, alçak gönüllülüğü, edebi öğrenirsin. Aşk ilinde ahlak eğitimi vardır. Aşktan ahlaka giden bir yoldur bu…Yunus’un yoludur. (Nevzat Tarhan)

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  Alıntı