Tekil mesaj gösterimi
Alt 23 Eylül 2023, 21:48   #2
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Şefkat ile İlgili Sözler

Şefkatli annenin kucağı, göğsü; çocuğun cenneti, memeleri, süt ırmağıdır. (Şeyh Sadi)

Sen kendin, tüm evrendeki herkes kadar, kendi sevgi ve şefkatini hak ediyorsun. (Buda)

Ben şefkati, kine tercih ettim. Bir gün senin de bunu anlayacağını umuyorum. (P.C.Cast)

İnce hisli ve şefkatli bir insan için muzaffer mevkiinde kalmak, elim bir şey. (Y.K.Karaosmanoğlu)

Bir annenin kolları şefkatten yapılmıştır ve bu yüzden çocuklar kollarında usulca uyur. (Victor Hugo)

İnsan, zekanın karşısında saygıyla eğilir; ama iyi davranış ve şefkatin önünde diz çöker. (Dale Carnegie)

Yalnız sadaka vermekle kalmayın, acıyınız da... Istırapları dindiren, paradan çok şefkattir. (J.J. Rousseau)

Bir insana, şefkat dolu bir yaşam dilemekten daha güzel bir dilek henüz bulunmamıştır! (Mehmet Murat İldan)

İşte ben, içi dışı bir insanı, tabiat ananın şefkatle, özene bezene yarattığı, gerçek, normal insan olarak görürüm. (Dostoyevski)

Geceleri bizi sıcak tutan kendi dayanıklılığımız değil, öbür kişilerin bizi sıcak tutmak isteyişinde ki sevecenliktir. (Harold Lyon)

Şefkatiniz dışında hiçbir şeyiniz yoksa, halen çok zenginsiniz; şefkatiniz dışında her şeyiniz varsa, halen çok fakirsiniz! (Mehmet Murat İldan)

Gül açmaz, bülbül ötmez gülen olmaz annesiz. Can olmaz canan olmaz ölen olmaz annesiz. Şefkat mi beklediğin. Sevgimi istediğin? Sen ömrünce ara sor bilen olmaz annesiz. (Ahmet Selçuk İlkan)

Şefkatin anlamı tüm şeyler için tutkun olmaktır, yalnızca iki kişi arasında değil bütün insanlar için, yeryüzündeki tüm şeyler için, hayvanlar, ağaçlar, yeryüzünün barındırdığı her şey için. (Jiddu Krishnamurti)

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  Alıntı