Tekil mesaj gösterimi
Alt 25 Eylül 2023, 01:06   #15
Charismax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Yaratıcı neden tehdit ediyor yakarım seni diye?

Allaha iman eden
Peygamberine iman eden
Kuranına inanan 4 büyük kitap..

Namazın farz olduğunu bilen
Oruç zekat hac v.b benzeri ibadetlerinin ne anlama geldiğini bilen
İmanın islamın şartlarını kabul etmiş birisi

Ayette şu neden böyle burası neden böyle dediğin'de kafir olmaz.. Sorgular sorgulamakta hakkıdır.. Ama şirk koşma şu şirktir bunu sorma sakın aman ha denildiğin'de insanlar bunun sebebini sorar..

Bunun kalp mührü ile nur indirilmesiyle alakası yok.. Hocalar direk yapıştırıyor sen adam olmazsın anlatıyorum anlamıyorsun diyorlar.. Burada bahsi geçen hoca dediklerimiz TÜRKİYE hocaları ehli sünneti savunan hocalardır... Ehli sünnet bir türk usulü inançtır.. Neden dersen ehli sünnetliği red eden .. Alim insanlar hakkında bir kaç ayet var.. Onlar insanların peşine takılırlar v.s diye .. Googlede arayıp bulup buraya koymak istemiyorum sende bilirsin az çok.. Ben kendim'den yazıyor fikirleri koyuyorum ortaya.. Yazdığım şeyler zaten benim inancımı temsil etmiyor .. Kendi konu başlığımın ürettiği yorumlarca ben yazıyorum.. Semerkand merkezli alim denilen kişiler ile bizim ülkemizde bulunan kişilerin anlattıkları yaptıkları yaşam şekilleri çok farklı.. Bizim ülkemizde bu konular hep tartışılacaktır.. İnsan insana kafir diyecek insan insana of adama bak dört dörtlük müslüman diyecektir.. Önemli olan allahın ne demesi.. Konu saptırılmış görünsede amaç burada karalama kötüleme değil.. Sorgulamadır.. Allahın varlığı sorgulanmıyor.. Kuranı kerim peygamberden seneler sonra kitap haline getirildi.. @[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!] ilede ufaktan dokundum konuşurken özel'de.. Onun dediği gibi kitap haline gelene kadar bir çok olaylar yaşandı.. Allah kuranı kendisi koruyacağını söylüyor ayet var sonuç olarak.. Vahiy yok peygamber vefat etmiş 10 küsür sene sonra kitap haline getirilmiş bu.. Ayet sıralamasında bir hata olamaz mı? İnsan bunu sorgular sonuç olarak olaylar oldukca ayetler iniyor.. Kitabın başında serbest olan sonunda yasak haram oluyor.. Burada sorgulama budur.. Tehdit konusuda böyle iniyor ayet şöyle yapsınlar diyor.. Yapmıyor insanlar sonra peşinden tehdit yakarım ayeti iniyor.. Aradan zaman geçiyor tabi olaylar yaşandıkca.. Bunun sıralaması yanyana olsaydı ne sorgulama olurdu ne bir'şey.. İnsanlar sorgular.. Kendi iç muhasebesidir bu..

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Beni her insan sevebilir.. Her insan çekemez.. Arada' olan farkın mesafeyi ölçümü kıtalar'dır..

Konu Charismax tarafından (25 Eylül 2023 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı