Tekil mesaj gösterimi
Alt 28 Eylül 2023, 14:33   #3
rainbow6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: İyilikleri SEVAP ve CENNET İçin mi Yapıyorsunuz ??!!

Alkol önceki dinlerde helal iken sonra haram olması işin ilginç yanı.

Yani alkol zararlı evet ama dozunda kullanıldığı zaman bir çok dostluk ve muhabbetide sağladığı aşikar bir gerçek.

Yine şarap ve rakı gibi bazı içkilerin azının fayda sağladığı bilimsel bir gerçek.

Ama bu demek değil ki alkol çok iyi bir şey. İçip sapıtan, suç işleyeyenlerin olduğu gerçeğini de gözardı etmememiz gerek.

Sonuçta Allah kitap deyip, bunlarıda yapanlar var. Neyse bunlar başka bir konunun olayı.

Koca dinimizde her şey alkol üzerine kurulmuş. Bunun bin misli kötü şeyler varken çoğu kişi bundan bahsetmez ama alkol olunca kıyamet kopar.

Ben hep şunu derim; birisi hırsızlık yapsın, diğeri kapısının önünde bira içsin; bira içeni linç ederler . Ama hırsızlık yapana pek ses etmezler. İşte böyle bir düzen var. Güler misin ağlar mısın .

++

Ben belgesel izlemeyi severim. Bırakın hiristiyan, deist olanları. ATEİST olanlar bile ne güzel şeyler yapıyorlar.

Bir keresinde teknoloji ve yazılım şirketi olan ve yine bir keresinde devasa zengin olan iki kişinin hikayesini izledim. Biri ateist, biri hiristiyan idi. Onca serveti ellerinin tersi ile itip, Afrika'da hayvanlara yardım ediyorlar, onları besliyorlar ve yaşamları için mücadele ediyorlardı. Bunu bir sevap, haram, din olgusu ile değil İYİLİK için yapıyorlardı.

Dediğim olay bu işte. Dinde yapılan çoğu şey SEVAP olgusu ile yapılıyor maalesef. Ee o zaman ne kıymeti kalıyor ki bu işi.

Ha yine bir katalizör etkisi olur, insanları teşvik eder, o ayrı mevzu ama yapılanların samimiyeti de o zaman sorgulanır işte .

------------------------------------------------------
“İnançlarınız sizi iyi bir insan yapmaz, davranışlarınız yapar.”
------------------------------------------------------
  Alıntı