Tekil mesaj gösterimi
Alt 20 Ekim 2023, 18:22   #1
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart İthal ürünlerin veya İsrail ürünlerinin boykot edilmesini doğru buluyor musunuz?

İthal ürünlerin veya İsrail ürünlerinin boykot edilmesini doğru buluyor musunuz?

Gazze de yapılan katliamdan sonra, ülkemizde sosyal medyada daha önceki dönemlerde olduğu gibi ithal ürünlerin boykot edilmesi ile ilgili paylaşımlar yer almakta.

Fakat sizce bu ne kadar doğru?

* * *

Bana göre gerçekçi düşünmeden yine duygusal olarak, içi doldurulmadan söylenen, savrulan sözlerden diye düşünüyorum...

Yabancıların ürünlerini kullanmayalım eyvallah da, sosyal medyada paylaşım yaptığımız telefonlardan tutun, sosyal medya dahil bizim değil.

Bugün hepimiz her işin kolayına kaçarken, üretkenlik durmuşken, yerli ürün üretmezken, hepimiz ithal ürünlere mahkumuz...

Bu yüzden okumak, çalışmak, yerli ürün ve yiyecekler üretmek çok önemli...
Buna teknolojik ürünler dahil.

Kendi ürünlerimizi, yiyeceklerimizi üretmediğimiz sürece yabancıların ürünlerine mahkumuz.

Bu yüzden yeni nesiller yetiştirirken tembel değil; üretken, çalışan nesiller yetiştirmek bu vatana borcumuz bizim...

Ama gelin görün ki ülkemizde üretim ve gelişim durmuş durumda.

Hal böyleyken neyi boykot ediyoruz?

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  Alıntı