Tekil mesaj gösterimi
Alt 10 Eylül 2024, 14:16   #8
Albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Narin boğularak öldürülmüş!

Alıntı:
Zeze kullanıcısının gönderdiği mesajdan alıntı Mesajı göster

Amca-Anne ilişkisini ilk başlarda bende düşünmüştüm ama ilk başlarda, babadan habersiz gerçekleştirilen bir şey olduğunu, babanın kızı kayıp düşündüğünü falan düşünüyordum.
Ama şu durumda bu varsayım kesinlikle çürüdü, amca-anne ilişkisine bilerek odaklamaya çalışıyorlar.

İtirafçı olan kişi de, amcayı rahatlıkla suçlayabildiğine göre, daha doğrusu eğer öldüren amcaysa, narini amcanın verdiğini ve dereye gömdüğünü itiraf ettiğine göre korkmuyor.
İtirafçının da koruduğu biri var gibi geliyor bana. Yoksa insan yoldan geçerken, kendine uzatılan ölüyü niye alır kabul eder. Sanki yiyecek uzatıyor.
Hem de 200 bin için. Bundan 20 sene önce olsa anlarım para için yaptı ama 200 bin artık para değil bence.

Böyle işlerin bir daha olmamasının en iyi yolu idam aslında. Yada yakından veya uzaktan dahli olan kim varsa, emsal niteliği taşıyacak bir karar alıp, müebbet verseler, tarihe geçer ve böyle bir şey yaşandığında bilenler en başta konuşurlar. Caydırıcı yasalar şart. Bizim ülkede insanlar hapse değil, tatile gidiyorlar sanki. Hapse girmek işlerine geliyor.

Hapise girenlerin saçma sapan sebeplerle dışarı salıverilmesi, kravat takanın ceza indirimi alması, üç beş yılda bir çıkan af'lar...

Cezalardan çok o cezaları belirleyen ve uygulayanların değişmesi gerekiyor. İradenin güçlü olduğunu bilmek caydırıcı olur ancak. Yoksa idam cezası geri gelse bile o cezayı uygulayacak olan irade güçlü değilse hiçbir anlamı olmayacaktır.

40 yılla yargılanan birini 10 ayda salıveren irade idamla yargılananın cezasını da 10 yıla çevirebilir.

.

.

.

.

Bir Sabah Tan Atarken Yüce Tanrı Dağından,
Kürşad'ın Gür Sesi Duyulacak:
Atlar Vey Irmağında Sulansın,
Güneş Doğduğu Yerde Karşılansın.
Emri Tekrar Edecek
Gök, Toprak, Deniz,
Bozkurtlar Uluyacak Bütün Anadolu'dan;
Biz de Sizdeniz, Biz de Sizdeniz..!