Tekil mesaj gösterimi
Alt 02 Ağustos 2022, 14:48   #3
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Şarap İle İlgili Sözler

• Sevgililer gitse, aşıklar dağılsa, şaraplar dökülse, böyle gecenin hayır umulur mu seherinde?

• Senin dudakların şarap gibi ve ben sarhoş olmak istiyorum.

• Her gece aklım dalar gider engine. Ağlarım, inciler dolar eteğime. Sevdalıyım, şarap dayanmıyor bana, kafam baş aşağı çevrik bir tas mı ne!

• Hayatta çekilmez üç şey vardır; soğuk kahve, ılık şarap ve fazla heyecanlı kadın.

• Ey sevgili. Biz seninle bir salkımın iki aşık üzümüyken, başka şişelerde şarap olmuşuz, başka hayallerde harap olmuşuz.

• Cennette huriler varmış, kara gözlü; içkinin de ordaymış en güzeli. Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz: bak, bir yanda şarap, bir yanda sevgili.

• Elimden kahvemi, günlüğümü ya da şarap kadehimi alırsanız mahvolurum.

• Sen likör gibi tatlı, tekila gibi çarpıcı, viski gibi asil, konyak gibi sıcak, şampanya gibi özel, şarap gibi tutkulu, mali bu gibi egzotik, kokteyl gibi muhteşemsin.

• Ben şarap içiyorum doğrudur, aklı olan da beni haklı bulur. İçeceğimi biliyordu Tanrı, içmesem Tanrı yanılmış olur.

• Biz kimleriz diye sorma, biz hayata boş vermişlerdeniz. Bize hayat nedir diye sorma, biz hayat deryasında yüzenlerdeniz. Bizi arama lüks meyhanelerde, bulamazsın. Biz dost şarabı içenlerdeniz. Bize dost, arkadaş nedir diye sorma, biz onlar için ölümüne gidenlerdeniz.

• Tek tesellim kadehler. Başka bir şey istemez, sarhoş etsin yeter ki rakı, şarap fark etmez.

• Sana şarap vereceğim, iç ama sarhoş olma. Sana bir gül vereceğim, kokla ama soldurma. Sana kalbimi vereceğim, sev ama incitme!…
  Alıntı