Tekil mesaj gösterimi
Alt 06 Ağustos 2022, 11:12   #3
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: Zaman İle İlgili Sözleri | En Güzel Zaman Sözleri

• Sevdiğimiz zaman, aşk o kadar büyüktür ki, bir bütün olarak içimize sığmaz; sevdiğimiz insana doğru yayılır. - Marcel Proust

• Zaman, kolay elde edilen ve ucuz olan şeyleri siler. - Roy Chansior

• Ben gece yarısıyım sen sabahın ilk saatleri, ne zaman uzansam sana hep kaybolurum, sen ise çoktan geçmişsin beni.

• Aşk; karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla, onun sersemin teki olduğunu anlaman arasında geçen zamandır.

• Aşkın kanunu yok diyorlar o zaman sevmek müebbetliktir. - La Edri

• Kapı açılır sen yeter ki vurmayı bil. Ne zaman? Bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil. - Mevlana

• Bir insan birini yalnızken hatırlıyorsa sevmemiştir. Ansızın aklına gelip yalnızlaşıyorsa, işte o zaman sevmiştir. - Turgut Uyar

• Bir aşkı paylaşmak için çok geç, bir paylaşıma aşık olmak içinse erken. Beni sevda yerimden vurdu yine zaman. Şimdi sana söylenecek tek cümle: Bende sana yetecek kadar ben kalmadı. - Yılmaz Erdoğan

• Zaman gelir sessizlik ihanet olur. - Martin Luther King Jr

• Aşk hiç bir zaman "pişmanım" dememektir.

• Zaman büyük bir öğretmendir. Ne yazık ki bütün öğrencilerini öldürür. - Curt Goetz

• Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.

• Zaman içinde yer alan her şey değişir; var olmak demek değişmek demektir; değişimi bilinçli olarak yapmak için gayret ve cesaret ister.

• Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkesin içinde başka türlü ilerler. - Murathan Mungan

• Alt yapısı olmayan bir şehir gibiyim. Ne zaman hüzünlensem gözlerimi su basıyor. Ve ne zaman seni düşünsem kalbimin trafiği aksıyor. - Küçük İskender

• Zamansız bir başlangıçtı bizimkisi. Benim başımı yaslayacak omuzlara değil, bağrıma basacak taşlara ihtiyacım vardı!

• Aşk ne zaman biter, biliyor musun? Bitti, dediğinde yüreğin acımıyorsa. - Charles Bukowski

• Akılsız, yüzü güzele; akıllı, gönlü güzele talip olur. Zaman yüz güzelliğini tüketir; ama gönül güzelliğini artırır. - Mevlana

• Zamansız gelme. Elim kolum dağınıksa sarılamam...

• Seni gönülden seven insan için iyi gün kötü gün yoktur. Ne zaman yanında olması gerekiyorsa o zaman yanında olur. - Cemal Süreya

• Zamana kusur buluruz, oysa zaman konuşacak olsa utanırız. - İmam-ı Şafii

• Bir kelimeye bin anlam yüklediğim zaman sana sesleneceğim. - Özdemir Asaf

• Kaç zamandır duru, yalın, çalışkan, iyi insanlar özlüyorum. İçtenliğin ya da dünya görüşünün kirletmediği. - Murathan Mungan

• Sabır, zamanı lehimize çevirme sanatıdır.

• Sana, senli masalımı anlatmamı ister misin? Bir vardın, bir yoktun. En çok yoktun! Evvel zamanların, şimdiki zamanlarımın kalburundan aktı gitti. Ve sen zamanla "hiç" oldun. - Küçük İskender

• Bana geleceğin saati söyle. Tarihi bilmesem de, beklerim seni...

• Zamanla nasıl değişiyor insan. Hangi resmime baksam ben değilim. - Cahit Sıtkı Tarancı

• Zaman, sessiz bir testeredir. - Immanuel Kant

• Sabır dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir. Ve bilirler ki gökteki ayın Hilal'den dolunaya varması için zaman gerekir. - Şems-i Tebrizi

• Çocuk olsam yeniden, bir tek düştüğüm için acısa içim ve kalbim; çok koştuğum zaman çarpsa sadece. - Cemal Süreya

• Biz ne zaman yelken açsak sevdalara, kesiliyor bütün rüzgarlar ve biz ne zaman bir parça aşk istesek, yalnızlık kesiyor önümüz. - Cemal Süreya

• Mevlana'ya sormuşlar "sevgili" nasıl olmalı diye. Sevilecek biri olmadığı zamanlarda bile seni sevmeli sarılacak biri olmadığı zamanlarda bile sana sarılmalı dayanılmaz olduğun zamanlarda bile sana dayanmalı.

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  Alıntı