Tekil mesaj gösterimi
Alt 22 Ağustos 2022, 14:39   #1
Zeze
Zeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Kapak Sözler

Kapak Sözler

Kapak Sözler
  • Varlığımın yok sayıldığı bir yerde, yokluğumu yük etmem ben kimselere..
  • Küçükken hayvanlarla konuşabilsem ne ilginç olurdu diye düşünürdüm. Meğer yıllardır iletişim kurabildiğim bir sürü hayvan varmış.
  • Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer yine kendi kıçınızın üstüdür. Şerefsizim seni seviyorum dedi. Hangisine inanacağıma şaşırdım.
  • Varlığımın yok sayıldığı bir yerde, yokluğumu yük etmem ben kimselere..
  • Çok talibim var diyenler; Sevinmeyin! Ucuz malın alıcısı çoktur.
  • Tuvalet kağıdına kalp deseni ekleyen markayı buradan selamlıyorum. Aşkın nasıl bir şey olduğu ancak bu kadar net anlatılabilirdi.
  • Sevgimin kıymetini bilmeyeni yokluğumla terbiye ederim.
  • Senin gibi bozukları kumbarada biriktirir, geleceğe yatırım yaparım. Haa çok mu sıkıştım; hiç düşünmem hemen harcarım.
  • İtle köpekle uğraşacak olsaydık veteriner olurduk.
  • Gidişine illa bir isim konulacaksa, mal kaybı diyelim.
  • Bana hava atacağım diye kendini kasma! Damarındaki kanın bile bana hasta.
  • Eğer niyetin yoksa adam gibi sevmeye, ben de mecbur değilim çocuk büyütmeye.
  • Boşuna uğraşmayın; ana sütüyle adam olmayan kişi inek sütüyle ancak öküz olur.
  • Aklımdan geçtin gittin, kim bilir yine kime gidiyordun.
  • Bu saatten sonra ben başkası için yazarım, sen kendin için okursun!
  • Sende haklısın. Adamlığın kadar konuş dedim diye bu susmalar.
  • Yalnız olmak yanlış kalpte olmaktan iyidir.
  • Kendime yakışanı severim. Herkese yapışanı değil.
  • Kendini kalp mi sandın sevgili? Atmadan duramıyorsun!
  • Seni getiren leyleğin, sende bıraktığı ufak bir izdi, kuş beyinli olman.
  • Herkese gerektiği değeri vereceksin öküze kravat takmanın bir alemi yok.
  • Yanımızda olması gerekenler zaten yanımda, defolup gidenler kimin umrunda.
  • Hayat bana hiç yeşil ışık yakmadı sorun değil, ben zaten hiç kırmızıda durmadım.
  • Kendini dünyalar kadar değerli zannedenlere kısa bir not: dünya beş para etmiyor.
  • İnsanlara daha ne kadar salak olabilirsin diye sormayın. Yarış zannedip sınırı zorlayanlar var.
  • Kapatmaya gücünün yetmeyeceği kapıyı ardına kadar açma, açmaya yüzünün yetmeyeceği kapıyı da tamamen kapatma.
  • Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor… Sadece sen, yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun…
  • Hesabı olanlar sanmasın kapandı defterler. Tek tek yazıyorum her birini bir kenara. İyi kötü, bir gün ödenecek bedeller.
  • Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et; çünkü söz yürekten gelir, dilden çıkar.
  • Ya geç karşıma ortalığı sevginle inlet, ya da çekil kenara adam gibi nasıl sevilir seyret.
  • Bırakın ucuz lafları. Benim pahalıya mal olmuş suskunluklarım var. Sustum mu, suratına değil yüreğine vurur cümlelerim.
  • Yalan zeka işidir, dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene.
  • Kimileri toprak kadar kıymetli, kimileri bir ot kadar değersiz. Herkes bir şekilde yaşıyor işte. Kimileri şerefli, kimileri şerefsiz.
  • Bir adam aylarca çıktığı kızın arkasından “zaten hiç sevmemiştim” diyorsa; cümle başında kullandığım adam kelimesi için özür dilerim.
  • Eski sevgilim, marketten hıyar aldığımı görünce; aynı sen dedi. Şimdilik yanıt vermedim ama elbet evde kaşar bitecek.
  • Umutlara kanma umutlar bir gün imkânsızlaşır, hayatı tozpembe yaşıyorum sanma her renk bir gün siyahlaşır.
  • İçemediğin rakıyı bardağına, yapamayacağın sözü diline, sevemeyeceğin insanı gönlüne koymayacaksın.
  • Bir erkek, bir bayandan daha çok trip atıyorsa o ilişkinin beyin ölümü gerçekleşmiş demektir.
  • Bazı insanlar kitle üretim yapan fabrika ürünü gibi ambalaj farklı ama kalite aynı…
  • Bilirsin ben çok cimri biriyimdir, onun için kimseyle paylaşamam seni…
  • Bazı insanlar hep ‘kaptan’ olurlar, söz konusu ‘dümen çevirmek’ olunca.
  • Acılarım katlanılmaz değil ama bir de tuz basanı var.
  • Aşk acısı taşımayan yürek; ya deliye aittir, ya ölüye.
  • Şerefin kadar konuş desem, ömür boyu susacak insanlar tanıyorum.
  • Sen bunu yapamazsın diyen insanlara gülüp geçirmek lazım.
  • Büyük balonların eceli, küçük iğnelerdir.
  • Eskiden altını çizdiklerimin şimdi ise üstünü çiziyorum.
  • Bana attığın kazıkları saklıyorum. Bir gün dönersen oturmak için lazım olacak sana.
  • Beni ya sev ya da sevme. Kendimi sevmeyi öğrenmem yirmi küsur yıl sürdü, bir başkasını da ikna edecek kadar zamanım yok.
  • Gölgene de lafım yok. O da seni adam sanıp peşinden geliyor.
  • Sadece gülüşümü yakala, öfkem sana ağır gelir.
  • Yüz verip adam ettiysem, sıfırla çarpar yok ederim.
  • Egosunu beslerken, karakterini aç bırakan insanlar var.
  • Kendini bir bok sananlar; emin olun sandığınız gibisiniz.
  • Erkeklerin hepsi öküz değil, sen ahırın kapısında dolaşıyorsun güzelim.
  • Hani hiç gitmeyecektin, erkek sözü vermiştin. Ne oldu, çükünü mü kestiler?
  • Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.
  • Hiç bir zaman yüksekte görmedik kendimizi, sadece gereksiz insanlar için düşürmedik seviyemizi.
  • Çevrem çok geniş, diyenlere kısa bir not: 10 tane 10 kuruş 1 lira eder, 2 tane 50 kuruş da!
  • Kendini beğenmiş insanları severim. Hiç kimsenin beğenmediği bir şeyi beğenmek, ayrıcalıktır.
  • Karakterim ve tavrımı birbirine karıştırmayınız! Karakterim “kim olduğumla” ilgilidir, tavrım “sizin kim olduğunuzla.
  • Gerçekten seviyorsan hiçbir şeyi mazeret etmeyeceksin. Gerçekten seviyorsan eğer sonuna’ kadar değil, ‘sonsuza’ kadar seveceksin.
  • Bazı kadınların şövalye sandıkları adamların, aslında alüminyum folyo ile kaplanmış denyo olduklarını görmeleri baya zaman alıyor.
  • Hayatta gözyaşlarımı hak edecek bir insan görmedim. Ya benim gözyaşlarım gereksiz, ya da uğruna gözyaşı döktüğüm insanlar değersiz.
  • Bir ahmağın sizi öpmesine izin verebilirsiniz, ancak bir öpücük yüzünden ahmağa dönüşüyorsanız durum çok vahim demektir.
  • Aldattıktan sonra köpekler gibi pişmanım deyip, geri dönen sevgiliye, kalp değil bir parça kemik verilir.
  • Gitmeyi tercih edenlerin ardından, el sallayın ki; artık sadece bir ‘el’ olduklarını daha iyi görsünler.
  • Etme sırtını duvardan başkasına emanet en kralının bile içinde vardır bir nebze ihanet.
  • Bin sene de okusam, ne biliyorsun diye sorsalar bana haddimi bilirim derim.
  • Uzak dur çek elini benden, senin gibi seviyesizleri çok geride bıraktım ben.
  • Bugün senin için bir şey yapmıyorsam dün elimden geleni yaptığım içindir.
  • Bana yol vermeyi düşünmeden önce. Sana verdiğim yolda yürümeyi öğren.
  • Çok talibim var diyenler; sevinmeyin! Ucuz malın alıcısı çoktur.
  • Buğulu camlardaki sözler gibisin; yani nefesim olmadan bir hiçsin.

Bu Gri Şehrin Tüm Yollarını Rengarenk Boyamak İster,
Bazen Kızar Dünyaya ama Sadece Kendini Üzer...
Göremezler, Kalbindeki Elmasa Erişemezler,
Kanatlarını Rüzgara Açmış, Dur Diyemezler...
Onun Bir Düşü Var ki Asla Bilemezler!

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  Alıntı