Tekil mesaj gösterimi
Alt 23 Ekim 2022, 19:03   #3
kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
konserve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere gizlidir.
Standart Yanıt: İn cin top oynuyor

bir gün 8. sınıfta türkçe öğretmenimiz ödev vermişti. birkaç söz bunların anlamını yazıp gelin diye. biri de bu. bende de nasıl bir özgüven var, inanılmaz dilbilgisine sahibim o zamanlar leb demeden osmancık modu açık. gittim eve hiç unutmam kırmızı kalemle yazdım 'in cin top oynuyor'. 3 saniye sözlüğe bakmaya üşendim. in cin top oynuyor diyorsa cümbür cemaat herkes orada anlamındadır bu olsa olsa dedim ve ona göre cevap yazdım, cin bu boru mu sonuçta zaten ödevlerimi yaparken sözlüğe bakar ama mutlaka kendim yorumlayarak kendi cümlelerimle yazardım. bu basit deyip yazdım geçtim işte. ertesi günü derste hoca benim ödevime baktı. normalde hiç bakmazdı, çünkü zaten ödevlerim mükemmel. yıldız ala ala yer kalmamış. bir okudu. asla rencide etmedi, bi dahakine sözlüğe bak bu nasıl ödev dedi geçti. çok utanmıştım o an. ne zaman bu deyimi duysam aklıma o anım gelir. hayır neyin kafasını yaşamışım o an. kafamın içinde taşıdığım organ hiç mi dememiş cin bu gördün mü hiç diye... bu da böyle bir anımdır. geldi öyle aklıma.
  Alıntı